PROJEDE İMZALAR ATILDI

Demirci'ye değer katacak olan " Sakin Şehir " projesinde imzalar atıldı.

Demirci'nin kültürel dokusu, tarihi ve ürünlerinin daha da tanınması amacıyla Türkiye'de daha 15 şehire veren " Sakin Şehir " ünvanı için Demirci Belediyesi ve Meslek Yüksek Okulu el ele vererek çalışmalara başladılar.

Demirci Belediyesi ve Meslek Yüksek okulundan oluşan komisyon geçtiğimiz günlerde ilk toplantısını gerçekleştirmişti.

Belediye Başkanı Selami Selçuk ve Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr.Öğretim Üyesi İsmail Taşlı " Sakin Şehir " projesinde protokolü imzaladılar.

Uluslararası Cittaslow Birliğine başvuru için çevre politikaları, altyapı, kentin dokusunun kalitesi, yerel üretim ve ürünlerin desteklenmesi, konukseverlik gibi kriterlerin yer aldığı dosya hazırlanarak sunulacak.

Ayrıca 22 Kasım Perşembe günü saat 15.00'da Demirci Meslek Yüksek Okulu konferans salonunda Kaymakam Mutlu Akyol, Belediye Başkanı Selami Selçuk,İlçe Kurum Amirleri ve öğrencilerin katılacağı programda " Sakin Şehir " projesi ile ilgili tanıtım yapıldı.

Daha önce Uluslararası Cittaslow Birliğince Türkiye'de 15 İlçe " Sakin Şehir " olarak belirlendi.

Bunlar Seferhisar / İZMİR, Perşembe / ORDU, Yalvaç / ISPARTA, Taraklı / SAKARYA, Gökçeada / ÇANAKKALE, Vize / KIRKLARELİ, Akyaka / MUĞLA, Yenipazar / AYDIN, Halfeti / ŞANLIURFA, Şavşat  / ARTVİN, Uzundere / ERZURUM, Gerze / SİNOP, Göynük / BOLU, Eğirdir / ISPARTA, Mudurnu / BOLU


 

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ

+90 236 462 38 15
+90 236 462 46 08
demircimyo@cbu.edu.tr
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Demirci Meslek Yüksekokulu 45900 Demirci, Manisa
Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik