SÜRDÜRÜLEBİLİR KENT PROJESİ ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

Demirci Belediyesi ve Meslek Yüksek Okulu ortak bir çalışma ile yine güzel bir projeye imza atacak.

Demirci'de eğitimsel, bilimsel ve insani ilişkiler kurulması konusunda yapılacak araştırma çalışmaları yapıldı.Demirci Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yard. Doç. Dr. İsmail Taşlı ve öğretim üyeleri, Belediye Başkanı Selami Selçuk'u makamında ziyaret ettiler. Ziyarette Demirci'nin genel durumu üzerine bir araştırma yapılması görüşüne varılırken, oluşturulacak olan ekibin 6 ay içinde raporlama çalışması yapacağı belirtildi.Sürdürülebilir Kent İçi Gelişim Çalışmalarında Demirci İlçesi Potansiyel Varlıklarının Belirlenmesi ismi verildiği proje için Demirci Belediyesi ve Meslek Yüksek Okulu arasında 2 yıllık protokol imzalandı.

Proje ekibinde Demirci Belediyesinden 2 araştırmacı yer alırken, öğretim üyesi, öğretim görevlileri ve araştırmacılar kendi alanları ile ilgili Demirci konulu araştırma yapacak.DEMİRCİ EKONOMİK FAALİYETLERİ ÇALIŞMALARI

Demirci Ticaret ve sanayi Odası Başkanı seçilen Nurettin Kelem’e  Demirci MYO müdürü Dr. Öğr.Üyesi İsmail Taşlı ve müdür yardımcıları Öğr.Gör. Mehmet EVRENSEL, Öğr.Gör. Güldeniz KARADAĞ tarafından yeni görevlerinden başarı ve tebrik için ziyarette bulunuldu. Aynı gün Demirci Ticaret ve sanayi Odası ile , Meslek Yüksekokulumuz arasında imzalanan protokol gereğince Demirci’nin ekonomik faaliyetleri kapsamında proje çalışması yürütülmesi konusunda mutabakata varılmıştır.

İŞ SAĞLIĞI KAPSAMINDA PROJE ÇALIŞMASI

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Demirci Meslek Yüksekokulu ile Demirci Madeni Sanatkarlar Odası, eğitimsel-bilimsel-proje işbirliği ve insanî ilişkiler kurulması konusunda mutabakata varmışlardır. Her iki kurumun da gelişen eğitimsel, bilimsel ve proje ihtiyaçlarını karşılamak için karşılıklı etkileşim hâlinde olmaları gereksinimi dolayısıyla  işbirliği protokolü proje yürütücüsü olarak  Demirci Myo Müdürü Dr.Öğretim Üyesi İsmail TAŞLI ve Demirci Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet SİMAVLI tarafından imzalanmıştır. Projenin ilk etabında Madeni Sanatkar Odasına üye bulunan taraflara İş Sağlığı ve Güvenliği Kapsamında Eğitim verilmesi ve başarılı katılımcılara sertifika verilmesine karar verildi. Proje alanındaki bu işbirliği ile proje süresince düzenli olarak bilgi alışverişi, yayınlar ve elektronik bilgi transferlerinin değişimi ile gerçekleştirmeye yönelik çalışmalar  yapılması planlanıyor .

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ

+90 236 462 38 15
+90 236 462 46 08
demircimyo@cbu.edu.tr
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Demirci Meslek Yüksekokulu 45900 Demirci, Manisa
Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik