21 Mart Çarşamba günü Demirci Meslek Yüksekokulu konferans salonunda Başbakan danışmanı Metin ÖZÇERİ “Temel İnsan Hakları” konusunda öğrencilerle bir söyleşi gerçekleştirdi. Demirci Meslek Yüksekokulu ve Demirci Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen söyleşiye Demirci  MYO müdürü Dr. Öğretim üyesi İsmail TAŞLI, Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Mehmet EVRENSEL ve Öğr. Gör. Güldeniz KARADAĞ, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Söyleşide sadece bugüne özgü değil, bizim medeniyetimizde, bütün anayasalarda var olan can, mal, akıl, nesil ve din emniyetinin, varlığını hep muhafaza ettiğini ve bunların tesis edilmesi ve korunması konusunda gayret sarf edildiğini söyledi. Bugün özellikle bölgemizde yaşanan kaotik durumun bu hakların bizim için ne kadar önemli olduğunu gösterdiğini belirtti. Türkiye’nin bölgede bu hakların yeniden tesisi konusunda diğer emperyal güçlerden farklı olarak öncü rol üstlendiğini belirten Özçeri, Yüksekokul öğrencilerimizin vatanımıza, milletimize, ailesine ve çevresine daha faydalı olabilmesinin ve temel hakları bilmesinin önemini vurgulayarak söyleşiyi tamamladı. 

         Söyleşi sonunda Demirci MYO Müdürü Dr. Öğretim üyesi İsmail TAŞLI, Başbakan danışmanı Metin ÖZÇERİ’ ye teşekkür ederek çiçek ve hediye takdim etti.

 


İLETİŞİM BİLGİLERİ

+90 236 462 38 15
+90 236 462 46 08
demircimyo@cbu.edu.tr
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Demirci Meslek Yüksekokulu 45900 Demirci, Manisa
Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik