Eğitim Fakültesi ve Demirci Meslek Yüksekokulu'nun mezuniyet töreni 3 Haziran 2016 tarihinde gerçekleştirildi. Mezuniyet şenlikleri kapsamında düzenlenen yürüyüş renkli görüntülere sahne oldu.  Yürüyüş öncesinde kampüste öğrencilere ve misafirlere yöresel keşkek ikramında bulunuldu. Ardından öğrenciler ve vatandaşlar, protokol eşliğinde Eğitim Fakültesi'nden, Demirci Belediyesi güzergâhında müzikler ve dev Türk bayrağı eşliğinde yürüdüler. Bu yılki mezuniyetle Eğitim Fakültesi 24., Meslek Yüksekokulu ise 21. dönem mezunlarını uğurladı. Mezuniyet törenlerine Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, milletvekilleri ve protokol üyeleri katıldı.
Mezuniyet töreninde konuşan Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ataç; "Eğitim Fakültemizin 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı mezuniyet Törenine hoş geldiniz, şeref verdiniz. Bu yıl Sınıf Öğretmenliği, Fen Bilgisi Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ve Türkçe Öğretmenliği olmak üzere toplamda 406 genç meslektaşımızı öğretmen adayı olarak mezun etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Sevgili öğretmen adayları, genç nesillerimizi yetiştirirken dürüstlük, sevgi, saygı, sabır ve sadakat en önemli düsturlarınız olsun. Bunları olabildiğince olumlu yönde kullanın. Bunlar başta insan olmanın, iyi bir öğretmen olmanın hatta ve hatta iyi bir aile olmanın gerekliliği ve en vazgeçilmez değerleridir" dedi.
Ataç, "Hz. Ömer'in güzel bir sözü ile konuşmamı tamamlamak istiyorum. 'Dört şeyi geri getiremeyiz. Atılan oku, söylenen sözü, kaçırılan fırsatı ve geçen ömrü'. Bunların kıymetini bilin diyor, sizlere hayatınızda başarılar diliyorum" diye konuştu.
Rektörümüz Prof. Dr. A. Kemal Çelebi de, "Medeniyet iddiamızın en güçlü kaynağı sizlersiniz. Başta aileleriniz ve hocalarınız olmak üzere başarılarınızdan dolayı hepinizi tebrik ediyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum. Allah'a emanet olun" dedi.
Tören, dereceye giren mezunlara ödüllerinin takdim edilmesi, tüm mezunların mezuniyet belgelerinin verilmesi ve keplerin mezuniyet coşkusu ile havaya fırlatılması ile sona erdi.
 

İLETİŞİM BİLGİLERİ

+90 236 462 38 15
+90 236 462 46 08
demircimyo@cbu.edu.tr
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Demirci Meslek Yüksekokulu 45900 Demirci, Manisa
Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik