UYGULAMA GEZİSİ

17-18 Mayıs 2016 tarihlerinde Demirci Meslek Yüksekokulu ormancılık bölümü öğrencilerine derslerde aldıkları teorik bilgiyi pratikte göstermek amacıyla Öğretim Görevlisi Mehmet Serdar ORUÇ, Demirci Orman İşletme Şefi Semih ESNAF ve Selendi Orman İşletme Şefi Tolga KIYCI’ nın katılımıyla kesim ve ağaçlandırma sahalarına uygulama gezisi düzenlendi.

Gezinin 1. Gününde ormancılık bölümü 1. sınıf öğrencilerine damga, mesaha ve nakliye gibi konular anlatıldıktan sonra ağaç kesme, devirme ve boylama gibi ormancılık faaliyetleri uygulamalı olarak gösterildi.

                2. Gününde ise ormancılık bölümü 2. sınıf öğrencilerine ağaçlandırma alanlarında; diri örtü temizliği, toprak işleme, teras yapımı ve fidan dikim teknikleri, Demirci ormanlarında; sıklık bakımı, çam kese böcekleriyle mücadele yöntemleri, transport ve mekanizasyon gibi konular anlatıldı.

Arazide yapılan faaliyetler sonunda Güldürdek mesire alanında öğrencilerle yapılan sohbette sınıfta aldıkları bilgiyi uygulamada görmenin daha faydalı olduğu belirtildi.

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ

+90 236 462 38 15
+90 236 462 46 08
demircimyo@cbu.edu.tr
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Demirci Meslek Yüksekokulu 45900 Demirci, Manisa
Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik