1.Uluslararası Demirci Sempozyumu, 12-14 Ekim 2017 tarihlerinde Üniversitemiz Eğitim Fakültesi ve Demirci Meslek Yüksekokulu ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Rektörümüz Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Muzaffer Tepekaya ve Prof. Dr. Birol Kovancılar, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ataç, Demirci Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. İsmail Taşlı ve Sempozyum Düzenleme Kurulu üyelerinin katılımı ile açılışı gerçekleştirilen sempozyuma ilgi büyüktü. 

Üniversitemiz Senato Toplantısının Eğitim Fakültesinde gerçekleştirilmesinin ardından yapılan I. Uluslararası Demirci Sempozyumu açılış töreninde konuşan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ataç, sempozyumun düzenlenme süreci ile ilgili bilgiler verdi. Demirci'de böyle bir sempozyumu gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek; görev alan tüm ekibe, maddi destek sunan sponsorlara ve bildirileri ile katkı sağlayan konuklara teşekkürlerini iletti.

Rektörümüz Prof. Dr. A. Kemal Çelebi ise, üniversitelerin içinde bulundukları şehirlere çok yönlü katma değer sağladığını, bu sempozyumun katkısının da çok önemli olduğunu ifade ederek, Demirci'de böyle bir sempozyuma ev sahipliği yapmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi ve sempozyumun verimli geçmesi temennisinde bulundu.

Sempozyumda toplum, kültür, ekonomi, tarih, eğitim, mühendislik, orman, turizm ve biyoloji alanlarında 6 oturumda 78 bildiri sunuldu. 

I. Uluslararası Demirci Sempozyumu; Prof. Dr. Ertan Gökmen, Prof. Dr. Nurettin Gülmez, Doç. Dr. Serap Tabak, Doç. Dr. Fatma Şaşmaz Ören ve Yrd. Doç. Dr. İsmail Taşlı'nın katıldığı değerlendirme oturumu ile sona erdi.
           

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ

+90 236 462 38 15
+90 236 462 46 08
demircimyo@cbu.edu.tr
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Demirci Meslek Yüksekokulu 45900 Demirci, Manisa
Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik